Ujumiskooli õpilased võitsid Eesti lühiraja meistrivõistlustelt 26 medalit

• 28.12.2017

Möödunud nädalavahetusel vahetult enne jõule toimusid Sõle ujulas Eesti lühiraja meistrivõistlused. Ujumiskooli õpilased tegid palju edukaid starte ning võitsid erinevates vanuseklassides 26 medalit.

Meie klubi vanameister Martin Liivamägi ei jätnud noorematele konkurentidele sõnaõigust enda trumpalal 200 meetri kompleksujumises. Ta läbis distantsi ajaga 1.59,47 ja tuli Eesti meistriks. Frank Johan Ojarand ujus ennast meeste konkurentsis hõbemedalile 1500 meetri vabaltujumises tulemusega 16.17,69. Absoluutklassis võitis medaleid veel Kristina Maria Jaamul, kes võitis kaks pronksmedalit. Ta lõpetas kolmandana 50- ja 100 m rinnuliujumises vastavalt aegadega 33.24 ja 1.12,41.

Neiud olid heas hoos juunioride vanuseklassis

Väga tublid olid meie piigad juunioride vanuseklassis (2001-2002 s.a). Emma Uusküla võitis neli individuaalset medalit millest kolm olid hõbedased. Ta lõpetas teisena 50- ja 100 m rinnuliujumises ning 50 m liblikujumises.

Lisaks sai veel pronksmedali kaela 100 m kompleksujumises. Kahe hõbemedaliga (100 ja 200 m liblikat) naasis võistlustelt Kaisa Pollisinski, kes sai kaela veel ka pronksmedali 400 m kompleksujumise eest. Kaisa ees lõpetas 400 m kompleksujumise teisena Jette Viik. Kirke Penter aga sai kaela hõbemedali 200 m rinnuliujumise tulemuse eest.

Viirpuu ja Pisarenko ujusid ennast Eesti noorte meistriteks

Noormeeste noorte klassis (2002 s.a ja nooremad) võitsid Jan Joonas Viirpuu ja Nikita Pisarenko hulganisti medaleid. Pisarenko tuli kahekordseks Eesti noorte meistriks võites 400 m kompleks- ja 1500 m vabaltujumise. Veel võitis ta hõbemedali 400 m vabalt- ja pronksi 200 m vabaltujumises. Viirpuu parim tulemus sündis 200 m seliliujumises kus ta tuli Eesti noorte meistriks. Nii 50- kui ka 100 m seliliujumises astus Viirpuu poodiumi teisele astmele. Lisaks pälvis ta pronksmedali 50 m rinnuliujumises.

Lisaks võitsid Kalevi Ujumiskooli teatenelikud viis medalit erinevates teateujumistes. Soovime kõikidele medalivõitjatele ja isiklikke rekordite püstitajatele palju õnne ning veelgi edukamat uut aastat.

Kõik tulemused leiad SIIT: