Ojarand ja Pisarenko ujusid ennast teise võistluspäeva alguses Eesti meistriteks

• 18.06.2017

Tartus Aura ujulas jätkuvatel Eesti meistrivõistlustel on lõppenud teise võistluspäeva esimene osa. Parimat minekut näitasid Frank Johan Ojarand ja Nikita Pisarenko.

Tänases hommikuses osas oli kavas 100 m vabalt- ja 1500 m vabaltujumine. Lisaks veel 50 m selili eelujumised ning 4×50 m kombineeritud teateujumine.

Meeste 1500 m vabaltujumises krooniti ülekaalukalt Eesti meistriks Frank Johan Ojarand ajaga 16.45,98. Ta edestas hõbemedali võitnud sportlast ligi 22-sekundiga. Uue isikliku rekordi ujunud Ojarannale oli see karjääri kuues absoluutklassi Eesti meistritiitel.

1500 m vabaltujumises saatis meid edu veelgi. Noorteklassi kuuluv Nikita Pisarenko näitas head vastupidavust ning ajaga 17.37.28 tuli ta Eesti noorte meistriks. Pisarenkole oli see juba kolmandaks noorteklassi medaliks nendel meistrivõistlustel. Eero Ääremaa saavutas juunioride vanuseklassis sel distantsil neljanda koha tulemusega 17.42,13.

Taaskord jäi meie naisjuunioridel ülinapilt puudu teateujumise võidust. Seekord pidi 4×50 m kombineeritud teatenelik koosseisus Katariina Mäll, Kirke Penter, Kirke Pollisinski ja Kristina Maria Jaamul tunnistama TOP Ujumisklubi neidude 9 sajandikulist paremust. Ajad vastavalt 2.08,78 ja 2.08,69.