Noortesarja finaalis mitmel korral poodiumil

• 01.06.2016

Laupäeval toimus Keila ujulas Noortesarja finaalvõistlus kuhu pääsesid iga distantsi vabariigi 16 kõige kiiremat ujujat. Kuigi üldarvestuses oleks meie koht võinud parem olla, siis individuaalselt tegi nii mõnigi ujuja väga head esitused.

Individuaalselt tegi parimad esitused Jan Joonas Viirpuu. Kõige vanemate poiste hulgas (2002 s.a) võistelnud Viirpuu suutis saavutada kolm alavõitu. Enda põhialal, 100 m seliliujumises, sai ta ülekaaluka võidu tulemusega 1.01.71. See aeg tähistab ka noormehe uut isiklikku rekordit.

100 m rinnuliujumises ja 400 m kompleksujumises ei leidunud samuti Viirpuule vastast. Ta sai kaela kuldmedalid aegadega vastavalt 1.11.76 ja 4.56.81. Lisaks pälvis Viirpuu enda vanuseklassi kõige parema ujuja eriauhinna

Kolmel korral pääses poodiumile Nikita Pisarenko, kes sai kõikidel poodiumiastmetel seista. Itaalias treeniv Pisarenko ainukene alavõit tuli 400 m vabaltujumises, kus vastaste rünnakuid tõrjudes tuli tema võiduajaks 4.25.66.

400 m kompleksujumises saavutas ta Viirpuu järel teise koha kindlustades Ujumiskoolile kaksikvõidu. Tema teise koha tulemus oli 5.03.57. Pronksise autasu pälvis ujuja 100 m liblikujumises kus läbis distantsi ajaga 1.04.47.

Sandra Tammiste ja Georg Salomon saavutasid kumbki ühe alavõidu ning seda enda põhialadel. Tammiste (s.a 2003) sai poodiumi kõige kõrgemale astmele astuda enda 100 m rinnuliujumise esituse eest, kui sai kirja ajaks 1.19.83. Salomon (s.a 2002) ujus uue isikliku rekordi 100 m liblikujumises ajaga 1.02.97 ning see oli piisav alavõiduks.

Hea võistkondliku soorituse tegi Ujumiskooli sega 4×50 m kombineeritud teatenelik. Võistkond koosseisus Viirpuu, Tammiste, Salomon ja Helena Klamas saavutasid tubli kolmanda koha ajaga 2.04.15.

Üldkokkuvõttes pidime tänavu leppima 8. kohaga, kuid aastad pole vennad ning järgmisel aastal üritame tulla tugevamana tagasi. Mõne ujuja jaoks lõppes hooaeg selle võistlusega, kuid mõned saavad treeningutel veel kõvasti vatti enne kui tõmbavad hooajale kriipsu peale.

Kõik võistluste tulemused leiad SIIT: