Kalevi Ujumiskooli hooajalõpuvõistlusel osales ligi 300 ujujat

• 01.06.2017

Eile, 31. mail, toimus Kalevi Ujumiskooli hooajalõpuvõistlus. Suuremad tegijad võistlesid 50m basseinis ning meie tulevikulootused võtsid viimast 25m basseinist. Võistlustel osales kokku lausa 290 ujujat.

Suurematel ujujatel läks arvesse kolm kõige paremat distantsi ning kõige vanemate meeste konkurentsis jäi löömatuks Frank Johan Ojarand. Individuaalselt tegi ta kõige parema soorituse 50 m liblikujumises saades ajaks 26.06. Naiste hulgas oli parim Katariina Mäll kes tegi päeva parima etteaste samuti 50 m liblikujumises (29.93).

2002-2003 sündinud poiste seas ei leidunud konkurenti Jan Joonas Viirpuule. Ta võitis kõik kolm kavas olnud distantsi ning sai kaela kuldmedali. Tasavägine oli selle vanusegrupi neidude konkurents. Napilt astus poodiumi kõige kõrgemale astmele Sandra Tammiste, Jette Viik lõpetas hõbemedaliga ning Kaisa Pollisinski saagiks jäi kolmas koht.

Järgmises vanuseklassis (2004-2005) näitas neidude seas väga head minekut Marie Toompuu. Enne võistlust tugeva treeningu teinud neiu oli suurepärases hoos võites kõik alad kus ta starti läks. Sama vanade noormeeste hulgas pidasid maha hea lahingu Carlos Tults ja Georg Filippov. Võitjana väljus Filippov kes saavutas kokkuvõttes esikoha, Tults tema kannul hõbemedali.

Kõige nooremad ujujad kes 50m basseinis tegusid tegid olid 2006-2007 aastal sündinud. Mark Iltsisin näitas suurepärast kiirust 50m vabaltujumises olles parim ajaga 28.53 ning samuti ka üldkokkuvõttes. Neidude konkurentsis suutis võidu endale napsata Mia Fedotova.

Noored tulevikutähed näitasid sisu

Ujumiskooli kõige nooremad tähed võistlesid 25m basseinis ning nemad hüppasid vette kahel alal kus selgus ka üldvõitja. 2008-2009 noormeeste seas oli parim Ragnar Kalvet kes sel hooajal on suure arenguhüppe teinud. Tema järel teisena lõpetas Marek Keba ning kolmandana Kaspar Alvin. Samas vanuseklassis neidude konkurentsis oli parim Inger Kullerkann kes edestas Ines Elisabeth Raidmat ja Rebecca Kreeki.

Kõige noorem vanuseklass tänavu oli 2010 ja nooremad. Poistest näitas parimat minekut Karl Kuldkepp kes saavutas kokkuvõttes ka kuldmedali. Talle pakkus head konkurentsi Robin Nikolajev kes lõpetas teisena. Kolmanda koha pälvis Raimond Metsar. Noorimatest neidudest sai kuldmedali kaela Kertu Eliis Kangru. Tema järel hõivasid poodiumi Saskia Asi ja Paula Raid.

Kõige noorem osavõtja oli sündinud lausa 2013 aastal. Pärast võistlust said kõik Noortesarja finalistid ning Pardikeste finalistid ka Ujumiskooli poolt raamitud tänukirja. Võistluspäeva lõpetas traditsiooniline hüppamine tornist, kus kõige julgemad lendasid alla lausa 10m kõrguselt.

50m basseini tulemused leiad SIIT:

25m basseini tulemused leiad SIIT:

Suurema fotogalerii võistlustest leiad meie Ujumiskooli facebooki lehelt!