Finaal Noortesarjas

• 05.06.2012

Ligi 200 noorujujat osalesid Keilas Noortesarja finaalis, et selgitada välja 10-14 aastaste Eesti parimad.

1999. aastal sündinud poiste vanuseklassis jäi võitmatuks Ujumise Spordiklubi ujuja Krekor Zirk, kes võitis kõik viis kavas olnud ala. Neli esikohta võitis 2001. aastal sündinud tüdrukute vanuseklassis Roberta Mikk Hiiumaalt ja 2000. aastal sündinud tüdrukute seas Hannabel Aria Tartu Ujumisklubist.

Kolm alavõitu said Kertu Ly Alnek ja Karel Seli (mõlemad Tartu UK). Kahel korral olid võidukad Kirill Egorov (UK Aktiiv), Adrian Alexander Kargin (Kalevi Ujumiskool) ja Janter Suun (TOP).

Alavõidu said ka Alina Tsvetkova (SK Energia), Ilona Maide (Audentese SK), Anett Pärismaa (UK Briis), Anette Hallik (Wiru Swim), Henry Gerhard Uriko (audentese SK), Margaret Danilov (Keila Swimclub), Maksim Akavantsev (UK Aktiiv), Ivan Stseglov (SK Energia) ja Mari Miilpalu (Wiru Swim).

Kokku osalesid 27 klubi ning medaleid jagus 19 klubi ujujale.
Kalevi Ujumiskool oli klubide pingereas sel aastal 6.kohal.
Kalevi Ujumiskoolist said medalid kaela:

Adrian Alexander Kargin
1.koht 50m vabalt
1.koht 400m kompleksi
2.koht 100m selili
3.koht 100m liblikat

Kaarel Jaan Kadarik
2.koht 50m rinnuli

Kristjan Alex Laherand
3.koht 400m vabalt

Lisaks jõuti esikolmikusse mõlemas teateujumises:
4x50m vabalt teatenelik kosseisus Olesja Kostenko, Emma Darja Konze, Dmitri Sismintsev, Adrian Alexander Kargin sai 2.koha.
4x50m kombineeritud teateujumises oldi 3.kohal koosseisuga Emma Darja Konze, Kristjan Alex Laherand, Adrian Alexander Kargin ja Olesja Kostenko.