Ujumiskooli õpilased võitsid Eesti meistrivõistluste avapäeval 14 medalit

• 17.06.2017

Täna algasid Tartus Aura ujulas kolm päeva kestvad Eesti meistrivõistlused. Ujumiskooli jaoks oli avapäev edukas, kokku võideti esimesel päeval 14 medalit.

Absoluutklassis oli Ujumiskooli jaoks päev hõbedane. Martin Liivamägi alustas meistrivõistlusi hõbemedaliga 200 m vabaltujumises (1.55,09) kaotades kuldmedali võitnud “vanale sõbrale” Martti Aljandile vaid 18 sajandikuga. Poodiumi teisele astmele astus ka Frank Johan Ojarand ning seda 400 m kompleksujumises. Tugeva lõpu teinud Ojarand pidi siiski ühe konkurendi paremust leppima saades ajaks 4.36,91, mis on siiski suurepärane saavutus.

Naiste absoluutklassis võitis üllatuslikult hõbemedali Kirke Pollisinski. Ta lõpetas teisena 200 m vabaltujumises ajaga 2.10,97 ning parandas enda isiklikku rekordit lausa kolme sekundiga. Pollisinski sai lisaks absoluutklassi hõbemedalile kaela ka juunioride klassi hõbemedali. Kaks kärbest ühe hoobiga.

Noored olid suurepärased hoos

Hästi esinesid avapäeval meie noored. Igapäevaselt Itaalias treeniv Nikita Pisarenko krooniti Eesti noorte meistriks 400 m kompleksujumises ajaga 4.54,80. Tasub märkida, et Pisarenko võistleb endast aasta vanematega. Noormees pälvis avapäeval veel pronksmedali 200 m vabaltujumises (2.04,17). Samal 200 m vabaltujumise distantsil oli Aleksander Kirs lähedal Eesti noorte meistritiitlile, mis jäi paraku 7 sajandiku kaugusele. Tasuks suurepärane teine koht suure isikliku rekordiga 2.02,45. Noorte vanuseklassis ujus ennast veel poodiumile Jan Joonas Viirpuu. Tema saagiks jäi kolmas koht 100 m seliliujumises ajaga 1.03,30.

Eesti juunioride meistrikulla sai avapäeval kaela Kristina Maria Jaamul, kes oli parim 50 m rinnuliujumises ajaga 33.97. Absoluutklassi finaalis saavutas Jaamul ajaga 34.85 viienda koha. Poodiumile mahtus ka teinegi Ujumiskooli ujuja kui Kirke Penter sai kaela juunioride pronksmedali tulemusega 36.64.

Teateujumistes medalid tulemata ei jäänud

Teateujumises tehti samuti ilusaid sooritusi. Juunioride 4×50 m vabalt neidude teatenelik ujus ennast hõbemedalile ajaga 1.54,87 koosseisus Katariina Mäll, Kirke Pollisinski, Kirke Penter ja Kristina Maria Jaamul. Kuldmedal jäi vaid 26 sajandiku kaugusele. Samad neiud võitsid hõbemedali ka 4×200 m vabaltujumises ajaga 9.22,13.

Üks rõõmustav uudis sündis avapäeva lõpus veel. Nimelt meeste 4×200 m vabaltujumise teatenelik Frank Johan Ojarand, Markus Marandi, Eero Ääremaa ja Martin Liivamägi püstitas uue Ujumiskooli rekordi ajaga 8.02,97. Esialgselt neljandana lõpetanud võistkond tõusis pärast Ujumiskooli protesti kolmandaks, sest esialgselt kolmandana lõpetanud Tartu Ujumisklubi sportlased ujusid vales järjekorras. Kolmandana lõpetasid 4×200 m vabaltujumise ka noorte klassi noormehed koosseisus Jan Joonas Viirpuu, Georg Salomon, Nikita Pisarenko ja Aleksander Kirs.