Audentese Karikas

• 31.01.2024

Eile toimus Audentese ujulas igaaastane võistlus Audentese Karikas. Võistlus näeb ette, et igaüks valib endale stiili (vabalt, selili, liblikas, rinnuli), kus läbib kolm distantsi (50, 100 ja 200m) ning kompleksis saab läbida 100, 200 ja 400m. Võistlustest võtsid Kalevist osa mitmed sportlased. Pigem oli tegu küll hooaja alguses tehtava kontrollvõistlusega, sest mõned tegid enne võistlust isegi trenni ette, kuid kalevlased olid siiski poodiumil. Lõppvõitja valiti siiski kolme ala kokkuliidetud tulemuste põhjal.

Liblikat ujusid Mark Iltšišin, Lars Sebastian Antoniak, Georg Filippov ja Sander Toms. Poodiumile ujusid end Georg Filippov hõbedaga ja Mark Iltšišin pronksiga. Sprindis sai Georg teise koha ning Mark viienda koha, 100m ujumises sai Georg teise koha ja Mark neljanda koha ning 200m ujumises sai Mark teise koha ja Georg kolmanda koha. Selili ujusid Mariangela Boitšuk ja Oliver Sukk. Mariangela sai naistest kokkuvõttes esikoha, 50 ja 100m ujumistes sai neiu esikoha ning 200m ujumistes neljanda koha. Rinnuli ujusid Albert Školnõi, Carlos Tults, Airon Pajula, Joonas Koppen, Egle Salu, Eneli Jefimova ja Marie Toompuu. Poodiumile said meestes kullaga Carlos Tults ja pronksiga Joonas Koppen. Carlos võitis ka kulla 50m rinnuliujumises ja 100m ujumises ning 200m oli teine, Joonas oli sprindis hõbe, 100m ja 200m ujumises kolmas. Naistes oli terve poodium kalevlasi täis – esikoha sai Eneli Jefimova, teise koha Egle Salu ja kolmanda koha Marie Toompuu. Ka igal rinnulidistantsil oli samasugune esikolmik (va 200m distantsil oli Marie teine ja Egle kolmas). Krooli ujusid Mihkel Abner, Mattias Mell, Dmytro Lytvynenko, Ingo Jagomägi, Allan Zabotin, Robert Sammel, Artur Školnõi, Ralf-Ian Äärelo, Kristin Meltsar, Joanna Ilmarinen.